• −25%

Žodis tapo kūnu: „Ligonier“ tarnystės kristologinis išpažinimas

Ligonier Ministries

1,00 €
0,75 € -25% nuolaida
Nėra mokesčio

„Ligonier“ tarnystė nuolankiai pateikia šį išpažinimą Bažnyčiai. Nuo pirmųjų amžių krikščionys naudojosi tikėjimo išpažinimais pamaldų metu. Viliamės, kad ir šis dokumentas pasitarnaus tam pačiam tikslui. Išpažinimai padeda tyrinėti biblinio mokymo gelmes, tad viliamės, kad Bažnyčioje šis dvidešimt šešių straipsnių tekstas bus naudingas kaip tolesnių Biblijos tyrinėjimų ir apmąstymų vadovas. Doktrinos apie Kristaus asmenį ir darbą nepaprastai svarbios Bažnyčios tapatybei ir gerovei. Be to, kiekviena krikščionių karta turi iš naujo išnagrinėti ir įtvirtinti ortodoksinę Kristaus asmens ir darbo sampratą. Tikimės, kad tam pasitarnaus ir šis išpažinimas.

Skaityti išpažinimą   ARBA   Atsisiųsti išpažinimo PDF


Pasirinkite aukos dydį: 1 €
Kiekis

Autorius:
Ligonier Ministries
Leidykla:
VšĮ Reformatų literatūros centras
Išleidimo metai:
2023
Puslapių skaičius:
31
Formatas:
135x210
Viršelis:
Minkštas
Svoris:
0,070
 

Saugus atsiskaitymas su Paysera

 

Greitas pristatymas į paštomatus

 

Užsakymai ir konsultacija telefonu

ĮVADAS

Kas yra Jėzus Kristus? Beveik kiekvienas suaugęs žmogus turi susidaręs apie Jį vienokią ar kitokią nuomonę. Ta nuomonė gali būti paviršutiniška, nepakankamai pagrįsta ar visiškai eretiška. Tačiau svarbi ne nuomonė, o tiesa apie Jėzų – būtent ji turi reikšmės amžinybei.

Vadindami save krikščionimis, žmonės viešai pareiškia, jog seka Kristumi kaip Jo mokiniai. Jie vadovaujasi kristologija – doktrina apie Kristų, kuri atspindi jų požiūrį į Jį. Toji kristologija gali būti aiškiai suformuluota arba išreikšta netiesiogiai. Ji gali atskleisti biblinio apreiškimo gelmę ir ilgus šimtmečius trukusius krikščionių Šventojo Rašto apmąstymus, bet taip pat gali būti naujoviška arba nesusijusi su Dievo žodžiu. Visgi tam tikrą kristologiją išpažįsta kiekvienas, vadinantis save krikščionimi. Krikščionybės esmė – sekti Kristumi, todėl Bažnyčia šimtmečiais triūsė, stengdamasi skelbti istorinį ir biblinį, o ne įsivaizduojamą Kristų. Biblinį mokymą apie Kristų krikščionys suformulavo istoriniuose tikėjimo išpažinimuose, pavyzdžiui, Nikėjos tikėjimo išpažinime, Chalkedono išpažinime, Heidelbergo katekizme ar Vestminsterio tikėjimo išpažinime.

Šių tikėjimo išpažinimų dabar dažnai nepaisoma, kartais jie klaidingai aiškinami, dėl to Kristaus asmuo ir Jo darbai neretai suvokiami iškreiptai. Siekdama pašlovinti Kristų ir ugdyti Jo žmones, „Ligonier“ tarnystė parengė šį kristologinį išpažinimą, kuriame stengiasi taip apibendrinti istorinę, ortodoksinę, biblinę krikščionių Bažnyčios doktriną apie Kristų, kad ją būtų paprasta išpažinti, ugdyti Bažnyčią tikėjime ir kad šis išpažinimas suburtų draugėn skirtingų bažnyčių tikinčiuosius, vykdančius tą pačią misiją. Šis išpažinimas nepakeičia istorinių Bažnyčios išpažinimų, o papildo juose suformuluotą bendrąjį mokymą apie tai, kas yra Kristus ir ką Jis nuveikė. Tepanaudoja Kristus šį išpažinimą savo Karalystės labui.

Įsikūnijusio Dievo Sūnaus, mūsų Pranašo, Kunigo ir Karaliaus, vardu

R .Č. SPROULAS (R.C. SPROUL)

2016 M. PAVASARIS
Mes išpažįstame slėpinį bei stebuklą –
Dievas tapo kūnu,
ir džiaugiamės nuostabiu išgelbėjimu
per Jėzų Kristų, mūsų Viešpatį.


Sūnus kartu su Tėvu ir Šventąja Dvasia
visa sukūrė,
visa išlaiko
ir visa daro nauja.
Jis, tikrasis Dievas,
tapo tikru žmogumi –
dvi prigimtys viename asmenyje.


Jis gimė iš Mergelės Marijos
ir gyveno tarp mūsų.
Nukryžiuotas, miręs ir palaidotas
trečią dieną prisikėlė,
įžengė į Dangų
ir šlovingai grįš teisti.


Dėl mūsų
Jis laikėsi Įstatymo,
tapo auka už nuodėmes
ir numaldė Dievo rūstybę.
Jis pasiėmė suterštus mūsų skarmalus,
o mums atidavė
savo teisumo rūbą.


Jis – mūsų Pranašas, Kunigas ir Karalius,
Jis stato savo Bažnyčią,
užtaria mus
ir viską valdo.
Jėzus Kristus yra Viešpats.
Mes šloviname Jo šventą vardą per amžius.


Amen.


Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.

Naujos paskyros registracija

Jau turite paskyrą?
Tada prisijunkite arba atkurkite slaptažodį